Az egykori Obama-korszakbeli ENSZ-nagykövet korábban egy Soros-szervezetnél is dolgozott.
- Pressman a Jenner-csapat tagja volt, amely orosz bankokat perel az amerikai szövetségi bíróságon a maláj repülőgép lezuhanása miatt indított perben.
- A Biden-kormányzat által magyarországi nagykövetnek kinevezett Pressman azóta hazánkban hívat be magához bírákat.
David Pressman magyarországi amerikai nagykövetté való kinevezése előtt nemzetközi emberi jogi ügyvédként és a Jenner & Block New York-i partnereként dolgozott.
A nagyköveti posztra való jelölése részeként közzé kellett tennie egy etikai nyilvánosságot, amelyből kiderült, hogy 2021-ben több mint 1,73 millió dollár (több mint 600 millió forint) kompenzációt kapott az ügyvédi irodától. Érdekes, hogy a tekintélyes law.com jogi portál egyébként "több mint 1,8 millió" dollárról ír.
Fotó: Tűzfalcsoport
Pressman, aki 2020 júniusa óta volt a Jenner partnere és a cég emberi jogi részlegének társelnöke, a nyilvánosságra hozott dokumentum szerint olyan ügyfeleket képviselt, mint a Princeton Egyetem, a First Republic Bank és az OshkoshCorp.
A manhattani szövetségi bíróságon Pressman tagja volt annak a Jenner-csapatnak, amely két orosz bankot perel a Malaysia Airlines lelőtt járatának 2014-es kelet-ukrajnai lezuhanásakor meghalt amerikai állampolgár nevében.
Fotó: Tűzfalcsoport
De érintett volt Pressman és korábbi ügyvédi irodája a riport szerint a szaúdiak és egykori „kém-mesterük" közötti jogi küzdelemben is.
A meglehetősen sötét és zavaros történet szerint egy volt szaúdi hírszerző családja, akik száműzetésben élnek, és nemzetközi konfliktusba keveredtek Mohamed bin Salman koronaherceggel, állítják, hogy egyszerű bábokká váltak a királyság azon erőfeszítéseiben, hogy hazahozza a kémfőnököt.
Egy szaúdi bíróság 2022 végén börtönbe zárta Saad al-Jabri két felnőtt gyermekét pénzmosás és a királyságból való jogellenes menekülésre irányuló összeesküvés miatt, azonban az érintettek a vádakat tagadják. A szaúdi hatóságok szerint kudarcot vallott a család azon kísérlete, hogy fellebbezzen az ítéletek ellen. Az al-Jabri család azt állítja, hogy a szaúdi hatóságok beavatkoztak a jogi eljárásba, beleértve a fellebbezési eljárások megkerülését is, amit Rijád tagad.
Az amerikai külügyminisztérium a Reutersnek adott nyilatkozatában azt mondta, hogy „mélyen aggódnak" al-Jabri gyermekeinek fogva tartásáról és elítéléséről szóló jelentések miatt, és hogy Washington „határozottan elítél minden igazságtalan cselekedetet a bűncselekményekkel vádolt személyek családtagjaival szemben".