Szalay-Bobrovniczky Kristóf elmondta: nemcsak modern, megbízható és sokoldalúan alkalmazható helikopterekről van szó, hanem olyan komplex rendszerről, amely alapjaiban változtatja meg a Magyar Honvédség reagálóképességét, mobilitását, és nemzetközi műveletekbe való integrálhatóságát. Hozzátette: a haderőfejlesztés keretében nem csak a légierő, hanem a Magyar Honvédség teljes eszközrendszerét cserélik.
A most teljessé vált tizenhatgépes flotta minőségi ugrást jelent a honvédség műveleti lehetőségeiben - jegyezte meg.
A tíz közepes taktikai szállító helikopter egy egész más mobilitást tesz lehetővé, legyen szó a csapatok, a felszerelés, az utánpótlás gyors és biztonságos célba juttatásáról - sorolta. Emellett a flotta része még hat különleges műveleti gép. Ezek HForce nevű, a magyar légierő számára kifejlesztett fegyverzetcsomaggal felszereltek, és megérkezett azokból az utolsó kettő is - tájékoztatott.
A flottának már szolgálatban álló része bizonyított is - mondta. Példaként említette a tomboló erdőtüzeket tavaly augusztusban Észak-Macedóniában, ahol a Magyar Honvédség gyors és hatékony segítséget nyújtott. Továbbá a tavaly szeptemberben Vas vármegyében fellángolt tűz esetén tanúsított helytállást.
Szavai szerint a gép, a technológia nagyon fontos, de az ember még fontosabb. Kiemelte: a Magyar Honvédségnél, a légierőnél különösen odafigyelnek a megfelelő kiképzésre, kiválasztásra.
A miniszter megköszönte az Airbus kiváló munkáját, illetve a Magyar Honvédség Kiss József 86. Helikopterdandárnak a magas színvonalú szolgálatot. A teljessé vált flotta "a Magyar Honvédség erejét növelje, ezen keresztül Magyarország és a magyar emberek biztonságát szolgálja" - fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf.