A tárcavezető a Tulip Interfaces Kft. új beruházásának bejelentésén arról számolt be, hogy az amerikai tulajdonosi hátterű gyártástechnológiai vállalat 2,3 milliárd forint értékű kutatás-fejlesztési projektjét az állam körülbelül 500 millió forinttal támogatja, így segítve 26 magas képzettséget igénylő munkahely létrejöttét.
Kifejtette, hogy kifejezetten innovatív projektről van szó, amelynek keretében a cég olyan platformokat épít, amelyek révén a különböző iparágak termelési tevékenységét lehet digitálisan fejleszteni alapvető szoftverfejlesztési tudás és képzettség nélkül.
"Magyar fejlesztőmérnökök számára hatalmas lehetőséget biztosít a Tulip magyarországi jelenlétének bővítése. Ráadásul olyan komoly technológiai áttöréshez vezető fejlesztések zajlanak itt, Budapesten, amelyek a világ élvonalába helyezik egyből a magyar mérnököknek a munkáját" - fogalmazott.
Szijjártó Péter rámutatott, hogy minden ország külpolitikai stratégiájában kiemelt helye és szerepe van az Egyesült Államokhoz fűződő viszonynak, amely Magyarország esetében az utóbbi évek során megélt hullámhegyeket és hullámvölgyeket is.
Üdvözölte, hogy Donald Trump amerikai elnök idei beiktatásával "teljesen új dimenzióba tudott kerülni a kétoldalú együttműködés, amelyet a politikai barátság határoz meg", s amelyben a felek a világot ma feszítő legnagyobb dilemmákat hasonlóan látják, legyen szó határvédelemről, migrációról, családokról, vagy éppen a béke vagy háború kérdéséről.