Valamint maga a csatlakozás minden magyar család számára is érezhető anyagi terhet jelentene.
Ukrajna csatlakozása ugyanis akár két és fél ezermilliárd eurós terhet is jelenthet, amely súlyos gazdasági következményekkel járhat az Európai Unió és Magyarország számára. A háború eddigi évei mintegy 9100 milliárd forint költséget rótt hazánkra, amely családonként több mint kétmillió forintos kiadást jelentett. Ukrajna gyorsított csatlakozása esetén a terhek tovább növekednének, ami azt jelentené, hogy a magyar családok pénzügyi lehetősége csökkenne.
De kontroll nélkül zúdulhatna munkavállalók hatalmas tömege Magyarországra, ha Ukrajnát felvennék az Európai Unióba.
A jelenség egyrészt megüthetné a magyar ellátórendszert, másrészt azokban az ágazatokban okozhatna igazán nagy gondot, ahol alacsonyabb képzettségű emberek dolgoznak nagyobb számban. Ráadásul feltehetően moratóriumot sem adna Brüsszel – nem úgy, mint korábban, amikor a magyar munkaerővel szemben is bevezetett több ország évekig tartó korlátozásokat.
Orbán Viktor miniszterelnök arra a veszélyre is figyelmeztetett, hogy egy olyan országot akarnak fölvenni az Európai Unióba, amely nem szuverén, amelyről nem tudjuk, hol a keleti határa, mekkora a területe, mekkora a népessége, és még fönntartani sem tudja magát.
A címlapfotó illusztráció (MTI)